Pacienti, kteří se opakovaně nedostavují na objednané termíny vyšetření, budou převedeny do péče praktického lékaře (nutno rozkliknout)

04.07.2023

Vážení pacienti,

někteří z Vás opakovaně nedochází na objednané kontroly a vyšetření (a to bez omluvy s dostatečným předstihem či se neomluví vůbec) a poté pouze žádají telefonicky recept, čímž blokují místa pacientům, kteří péči potřebují akutně a místo se na ně nedostává.

Vzhledem k tomu, že psychiatrická ambulance je specializované pracoviště, je k předpisu léku nutné posouzení aktuálního stavu pacienta, čili vyšetření.

Krom toho jsou po celé ČR kapacity psychiatrických ambulancí vyčerpány - zde taktéž. Proto není přípustné, aby pacienti, kteří opakovaně nedochází na objednaný termín, t.j. o pravidelnou specializovanou péči nemají zájem, blokovali místa potřebným.

Z tohoto důvodu bude pacientům, kteří se opakovaně nedostaví na objednaný termín kontroly bez včasné omluvy, UKONČENA PÉČE ZDE NA SPECIALIZOVANÉM PRACOVIŠTI A BUDOU PŘEVEDENY DO PÉČE PRAKTICKÉHO LÉKAŘE, který jim může předepsat rp kdykoli i bez objednání.